Some text

אקספרט אינווסט הינה חברת אלגו טריידינג המפתחת רובוטים למסחר אוטומטי למניות, אופציות, מט"ח, סחורות וחוזים עתידיים במגוון פלטפורמות למסחר בארץ ובחו"ל.

מהו מסחר במט”ח?-מסחר אוטומטי

מהו מסחר במט”ח?

מסחר במט”ח מתבצע תמיד בין שני צמדי מטבעות שונים. היקפי המסחר במט”ח גדלו המון ב 15 השנים האחרונות בעיקר עם כניסת בתי ההשקעות הפרטיים לתחום והכלים המתקדמים שהביאו עימם כגון מסחר אלקטרוני ישירות מרשת האינטרנט והעברת פקודות מסחר  spot בלחיצת כפתור, מסחר עם בטחונות ומינופים, שליטה פשוטה בהפסדים ורווחים, עסקאות שורט ועסקאות במטבעות אקזוטיים, כלים סטטיסטיים למחקר וספקולציה, ערוצי תקשורת המלווים כל תזוזה סביב השעון ועוד, ומעל לכל עלויות מסחר אפסיות בהשוואה למקובל בבנקים. עם השנים הפך שוק המט”ח לשוק החופשי הבטוח והנפוץ ביותר עם מחזור יומי עצום של מעל ל 4 טריליון דולר.

מדוע  סוחרים במט”ח?

הצורך העיקרי למסחר במט”ח ולנפחי המסחר העצומים בו הם התפתחות התעשייה הגלובלית ליבוא ויצוא של סחורות בארצות שבהם המטבע המקומי שונה, שכן היבואנים מעוניינים להגן על מחיר הרכישה של הסחורה מפני ירידת הערך של המטבע המקומי ועושים זאת ע”י קניה ומכירה של מט”ח. נוסף על כך שוק המטבעות זז בגלל תנועה של תיירות פנים וחוץ, משקיעים זרים וכמובן ספקולציה.

המטבעות השונים נסחרים מסביב לשעון (כאשר השוק באסיה סגור, השוק האירופאי ואו האמריקאי פתוחים ולהפך) ובזוגות- כלומר יש שוק נפרד לאירו מול דולר אמריקני, שוק אחר לין מול הדולר האוסטרלי או אמריקאי ושוק שלישי לין מול אירו.

מהו שער חליפין?

זהו מחירו של מטבע מקומי יחיד. שער החליפין נקבע בהתאם להיצע והביקוש באותו שוק, למשל בכמה דולרים נמכר כעת יורו אחד. המחיר משתנה לאורך זמן ולעיתי נרשמות תנודות חדות וקיצניות בזמן קצר יחסית.

למטבעות מתקיימות שני תכונות עיקריות הנקראות ייסוף ופחות הם מתרחשים כאשר המטבע המקומי מתחזק או נחלש, כלומר באמצעותו אפשר לקנות יותר או פחות מטבע זר כלשהו.
ייסוף או פיחות הם תוצאה של תנועות בכלכלה המקומית, דירוג שמעניקות חברות בינלאומיות למשק המקומי, מאזני תשלומים, שינויי שערי ריבית וכמובן המצב הפוליטי והביטחוני בעולם כולו.

המטבעות שעלייהם סוחרים הכי הרבה נקראים  majorsוהמסחר היומי באותם שווקים הוא אגרסיבי ותנודתי במיוחד. עיקר המסחר במטבעות הדולר האמריקאי, הפאונד הבריטי והיין היפני.

כמה שורות של היסטוריה על שוק המט”ח בישראל

בעבר היה המסחר במט”ח בישראל מוגבל ועל אזרחי ישראל נאסר בעבר להחזיק במטבע זר. בתום ליברליזציה ארוכה המסחר הפך לחופשי, וללא התערבות מצד בנק ישראל. בעקבות הירידות החדות של שנת 2008 החל בנק ישראל להתערב בשוק כדי לשמור רמת מחירים ריאלית ע”י פעולות פיננסיות רחבות היקף.

מאזן תשלומים הוא סך כל המטבע הזר הזורם פנימה והחוצה מהמדינה.
כאשר משק א’ לוקח מטבע זר יותר משאר כלכלות העולם עלול להפר את האיזון ועלול להיווצר גירעון מקומי. גירעון במאזן התשלומים, כמו למשל המקרה המצער של יוון וגוש האירו (2012) . הפיתרון למשבר הוא לגרום מטסע האירופאילהגיע לאיזון על פני הדולר ושאר המטבעות השולטים.

Expert invest לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, אשר עלול להיגרם ללקוח ו/או למי מטעמו כתוצאה מהשקעתו. המשקיע מאשר בזאת כי הוא קרא היטב והבין את כל האזהרות המופיעות לעיל ובכל מקום באתר לרבות בהסכמים ובמסמכים עליהם הוא חתם או אמור לחתום כתנאי לביצוע מסחר באמצעות Expert invest וכי הוא מודע לסיכונים הרבים הכרוכים בפעולותיו עד כדי הפסד כל כספיו וכי Expert invest ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים לכל נזק שעלול להיגרם לו כתוצאה מפעולות מסחר כאמור.

נכתב ע"י

אקספרט אינווסט הינה חברת אלגו טריידינג לניהול תיקי מט"ח ובית תוכנה למסחר אוטומטי. בין שירותינו תוכלו למצא:ניהול תיקים מבוססי סיסטם אוטומטי, בניית מתנדים ורובוטים אוטומטים למסחר על מגוון פלטפורמות, שירותי FMR, שידרוגים, המרות קוד, בדיקות ואופטימיזציות ליועצים אוטומטים ושירותי VPS.


מובהר בזאת כי כל המידע המופיע באתר אינו מהווה יעוץ כלשהו בנושא השקעה ו/או קניה/מכירה של נייר ערך, המקבל החלטה כלשהי על סמך מידע המופיע באתר זה עושה זאת על אחריותו בלבד ואקספרט אינווסט לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, אשר עלול להיגרם ללקוח ו/או למי מטעמו כתוצאה מהשקעתו. המשקיע ו/או המשתמש מאשר בזאת כי הוא קרא היטב והבין את כל האזהרות המופיעות לעיל ובכל מקום באתר לרבות בהסכמים ובמסמכים עליהם הוא חתם או אמור לחתום כתנאי לביצוע מסחר באמצעות אקספרט אינווסט או באמצעות כלים של אקספרט אינווסט וכי הוא מודע לסיכונים הרבים הכרוכים בפעולותיו עד כדי הפסד כל כספיו וכי אקספרט אינווסט ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים לכל נזק שעלול להיגרם לו כתוצאה מפעולות מסחר כאמור.

כל הזכויות שמורות © 2018 בריץ אר אנד די בע"מ