Some text

אקספרט אינווסט הינה חברת אלגו טריידינג המפתחת רובוטים למסחר אוטומטי למניות, אופציות, מט"ח, סחורות וחוזים עתידיים במגוון פלטפורמות למסחר בארץ ובחו"ל.

מסחר עצמאי בבורסה-מסחר אוטומטי

ידע שווה כסף כבר אמרנו ? בעולם הבורסה זה באמת ככה ויש לי סוד, כל המידע הנדרש מונח לפנייך והינך רשאי להשתמש בכל כלי שיכול לעזור לך במציאת הדרך הנכונה להרויח ממסחר עצמאי בבורסה.

לפני שאתה מתחיל לסחור בבורסה עליך לדעת מהו בעצם השוק, אלו תנאים יש בשוק, מי היריבים שלך ומי רשאי להשתתף בו.
קיימים סוגים רבים של נכסים שניתן לסחור עלייהם אך עלייך להחליט מבין כל השווקים איזה מבינהם מתאים עבורך, לאופי שלך, לרמת הסיכון שהינך מוכן לקחת, באיזה מהשווקים אתה יכול להיות חשוף ליותר מידע ובאיזה מהירות - “ידע שווה כסף”. סוחר שמעוניין לסחור בבורסה של ברזיל והוא גר  בישראל יהיה לו קשה להגיב במהירות להודעות חשובות במדינה.

במאמר זה אנו נתמקד דווקא בשוק המטבעות – מסחר במט”ח

מהו מסחר במט”ח 

מסחר במט”ח כולל בתוכו קניה ומכירה של מטבעות שונים בו זמנית, זהו בעצם השוק הגדול בעולם והממוצע היומי של מחזור המסחר עומד על כ-2 טריליון דולר.

אז איך מתחילים לסחור בשוק המט”ח? הצעד ראשון אותו עושה סוחר מתחיל בשוק המט”ח הוא לימוד והבנה של ציטוטי המט”ח, ציטוטים אלו נרשמים בזוגות [לדוגמא [EURUSD ומראים את הערך של מטבע אחד ביחס למשנהו. המטבע הראשון הוא הבסיס בעל ערך תמידי של יחידה אחת, מאידך המטבע השני הוא זה שעומד מנגדו ביחס לערכו.  לדוגמא: אם הצמד EURUSD  מציג מחיר של 1.4082 אנו מבינים שהמחיר של אירו אחד הוא 1.4082 דולר. לעיתים ישנם ציטוטים דו-צדדים המורכבים ממחיר רכישה ומחיר מכירה. מחיר רכישה במט”ח הוא מחיר שבו ניתן למכור את מטבע הבסיס ומחיר מכירה במט”ח הוא מחיר בו ניתן לקנות את מטבע הבסיס.  ההבדל בין מחיר מכירה לבין מחיר רכישה נקרא בדרך כלל מרווח או הפרש  SPREAD.

כשמתחילים לסחור במט”ח עדיף להתחיל בצמד מטבעות פופולארי כדי שלא תתקשו למכור אותו בגלל בעיות נזילות וכדי שהמרווח בין הצמדים לא יהיה גדול מדיי בגלל היתרון בנזילות הגבוהה הקיימת בצמדים פופולרים, המסחר בהם בהחלט יגדיל את הסיכויים לרווחים גדולים יותר ומהירים יותר.

הצמדים העיקרים

הצמדים העיקירים בשוק המט”ח נקראים:  Major ועם הזמן גם נתנו לחלק מהמטבעות כינויים כמו אוזי לדולר האוסטרלי או כמו צ’ף לפרנק השוויצרי.

 EUR/USD -אירו מול דולר אמריקאי

 USD/JPY -דולר אמריקאי  מול יין יפני

USD/CHF – דולר אמריקאי מול פרנק שוויצרי

USD/CAD – מול דולר קנאדי  דולר אמריקאי.

 AUD/USD -מול דולר אוסטרלי  דולר אמריקאי

GBP/USD – לירה שטרלינג מול דולר אמריקאי

NZD/USD – לירה שטרלינג מול דולר אמריקאי

שים לב כי רשימת מסודרת לפי המטבע הנסחר ביותר שהוא דולר אמריקני ואחריו האירו  והיין. אם אתם מתגוררים במדינה שאחד ממטבעות אלו נמצא בשימוש עדיף שתתחילו לסחור בו כי הוא מוכר, נוח ואתם חשופים למידע שעל מטבע אחר אתם עשויים לפספס למרות שברשת האינטרנט המגוון גדול ורחב בכל הנוגע בכתבות ומידע בתחום הכלכלי, אך במדינה שבה אתם מתגוררים, ניתנת לכם הגישה לכל תכני העיתונות ואתם חווים את כל השינויים ברמת האישית בכל צריכת מוצרים.

למה כדאי לי לסחור במט”ח?

יש לא מעט סיבות להתחיל לסחור דווקא בשוק המט”ח.

* מט”ח הוא שוק גלובלי ועובד 24 שעות ביממה לאורך כל השבוע (משני עד שישי) בעזרת האינטרנט אפשר לבצע עסקאות מכל מקום בעולם ובכל זמן נתון.

* המסחר במט”ח נותן אפשרות שווה לכל סוחר, שיכול להרוויח גם כאשר השווקים עולים וגם כאשר השווקים יורדים.

* המסחר במט”ח מאפשר לכל סוחר לגבש לעצמו את האסטרטגיה המתאימה לו וכוללת את השעות הנוחות לו ביותר למסחר ביממה, את צמדי המטבעות שהוא מכיר ואת המינוף שהוא בוחר. התנאים וחופש הפעולה יכולים  להתבטאות בצורת רווחים נאים שאינם יכולים להתממש בסוגי מסחר אחרים.

* המינוף במט”ח מאפשר לסוחר להתחיל לסחור עם סכום כסף קטן ביחס להשקעות אחרות (למשל, מניות) למנף את כספו ובכך לייצר הזדמנות לרווחים נאים ביחס לגודל ההשקעה.

שוק המט”ח מורכב מהמון סוגי סוחרים, הוא גמיש ומתאים לכל סוגי הסוחרים ובכל זאת, כמו בכל דבר חדש של תצטרכו לגבש לעצמכם שיטת מסחר ומערכת חוקים שעליהם לא תעברו לעולם.
קחו את כל הזמן שתזדקקו כדי ללמוד את שוק המט”ח וגבשו לעצמכם אסטרטגית מסחר שמתאימה לכם.

כמובן שלפני התחלת המסחר האמיתי יש להתאמן וליישם את כל מה שלמדתם וגיבשתם בחשבון דמו על כסך מדומה ולאחר מכן תעברו לסחור בהדרגה בכסף אמיתי.

שימו לב שקיים הבדל גדול בין מסחר על כסף מדומה למסחר על כסף אמיתי, סוחרים רבים שהתאמנו שבועות וחודשים על כסף מדומה הפסידו את כספם  בשוק המט”ח . מסחר על כסף אמיתי בשוק המט”ח מערב בתוכו רגשות ואמוציות אשר לא קיימים כלל במסחר על כסף מדומה. לקבלת מידע נוסף בנושא פסיכולוגית שוק ההון לחץ כאן

קראת את המאמר והבנת ששוק המט”ח לא בשבילך? תן למקצוענים להשקיע את כספך ולספק תשואה נאה ע”י אלגוריתם אוטומטי שפועל על מערכת חוקים קבועה וידועה מראש ללא תלות במצב הרוח או בעייפות של בני אנוש. למיידע נוסף לחץ ניהול תיקים

בהצלחה.

Expert invest לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, אשר עלול להיגרם ללקוח ו/או למי מטעמו כתוצאה מהשקעתו. המשקיע מאשר בזאת כי הוא קרא היטב והבין את כל האזהרות המופיעות לעיל ובכל מקום באתר לרבות בהסכמים ובמסמכים עליהם הוא חתם או אמור לחתום כתנאי לביצוע מסחר באמצעות Expert invest וכי הוא מודע לסיכונים הרבים הכרוכים בפעולותיו עד כדי הפסד כל כספיו וכי Expert invest ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים לכל נזק שעלול להיגרם לו כתוצאה מפעולות מסחר כאמור.

נכתב ע"י

אקספרט אינווסט הינה חברת אלגו טריידינג לניהול תיקי מט"ח ובית תוכנה למסחר אוטומטי. בין שירותינו תוכלו למצא:ניהול תיקים מבוססי סיסטם אוטומטי, בניית מתנדים ורובוטים אוטומטים למסחר על מגוון פלטפורמות, שירותי FMR, שידרוגים, המרות קוד, בדיקות ואופטימיזציות ליועצים אוטומטים ושירותי VPS.

אין תגובות

השאירו תגובה

תוכן ההודעהמובהר בזאת כי כל המידע המופיע באתר אינו מהווה יעוץ כלשהו בנושא השקעה ו/או קניה/מכירה של נייר ערך, המקבל החלטה כלשהי על סמך מידע המופיע באתר זה עושה זאת על אחריותו בלבד ואקספרט אינווסט לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, אשר עלול להיגרם ללקוח ו/או למי מטעמו כתוצאה מהשקעתו. המשקיע ו/או המשתמש מאשר בזאת כי הוא קרא היטב והבין את כל האזהרות המופיעות לעיל ובכל מקום באתר לרבות בהסכמים ובמסמכים עליהם הוא חתם או אמור לחתום כתנאי לביצוע מסחר באמצעות אקספרט אינווסט או באמצעות כלים של אקספרט אינווסט וכי הוא מודע לסיכונים הרבים הכרוכים בפעולותיו עד כדי הפסד כל כספיו וכי אקספרט אינווסט ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים לכל נזק שעלול להיגרם לו כתוצאה מפעולות מסחר כאמור.

כל הזכויות שמורות © 2018 בריץ אר אנד די בע"מ